Guitarplanet.pl

http://guitarplanet.pl/

Gitary są dziś prawdopodobnie najpopularniejszymi instrumentami. To one są najczęściej wybierane na początku przygody z muzyką. Gitary dzielą się na cztery rodzaje, czyli gitarę klasyczną, akustyczną, elektryczną i basową. Choć instrumenty te brzmią inaczej, to jest wiele czynników, które je łączą.

Na portalu guitarplanet można znaleźć wiele informacji dotyczących sprzętu gitarowego i akcesoriów. Zdobędziemy tu informacje na temat efektów, stroików, strun, środków do czyszczenia i wielu innych.

Jeżeli zależy nam na tym by być dobrym gitarzystą, powinniśmy nie tylko regularnie grać, ale również rozwijać swoją wiedzę i być na bieżąco z nowinkami muzycznymi. Portal ten jest do tego doskonały, ponieważ informacje w nim zawarte są bardzo przydatne, a dodatkowo są przekazywane w taki sposób, by ze zrozumieniem nie było najmniejszych problemów. To bardzo ważne, ponieważ w słowniku używanym przez muzyków jest wiele fachowych i trudnych określeń, których lepiej nie nadużywać prze mniej doświadczonych gitarzystach, ponieważ początkujący muzyk chce uczyć się i grać, bez konieczności nauki pojęć od pierwszych dni nauki gry.

Ważnym filarem portalu są informacje na temat efektów gitarowych. Każdy gitarzysta inspiruje się znanymi muzykami, a do tej inspiracji często dołącza również chęć posiadania brzmienia, jakie ma nasz idol. Efekty gitarowe stanowią klucz do tego, by nasze brzmienie zbliżyło się do brzmienia znanych, profesjonalnych gitarzystów. Efektów używamy również po to by wzbogacić w jakimś stopniu nasz dźwięk, lub by stworzyć własne, niepowtarzalne brzmienie. Aby to zrobić, powinniśmy wiedzieć jakie efekty będą nam potrzebne, a inspiracje do ich wyboru możemy znaleźć na portalu guitarplanet.