Efekty-gitarowe.pl

http://efekty-gitarowe.pl/

Gitara cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, które z roku na rok wydaje się rosnąć. Można to zauważyć po wyrastających jak grzyby po deszczu serwisach i forach gitarowych. Gitarzyści lubią dyskutować na tematy związane ze sprzętem, szczególnie jeśli chodzi o efekty gitarowe, które bez wątpienia mają największy wpływ na kreowanie brzmienia. Efekty dzielą się na kilka ogólnych grup, takich jak przestery, efekty modulacyjne, pogłosy i delay, przy czym te dwie ostatnio są czasami łączone ze sobą. W grupie przesterów znajdziemy efekty takie jak fuzz, który jest bardzo brudny i siarczysty, distortion, najczęściej używany w ostrych gatunkach muzycznych, oraz overdrive, który również może być używany do cięższej muzyki, ale wiele modeli służy także do wzmacniania czystego brzmienia. Grupa efektów modulacyjnych jest najbogatsza, bowiem znajdziemy w niej efekty takie jak chorus, flanger, phaser, tremolo, pitch shifter i wiele innych. Pogłos, zwany reverbem robi dokładnie to, co podpowiada nam jego nazwa, czyli dodaje do dźwięku pogłos, a delay daje złudzenie gry kilku gitar w różnych odstępach czasowych.
To wszystko to oczywiście uogólnienie, ponieważ różne modele oferują inne brzmienia, a wszystko zależy od danego producenta.

Portal efekty-gitarowe jest doskonałym miejscem dla każdego, kto chce być na bieżąco w temacie efektów do gitary. Znajdziemy tu nie tylko recenzje, ale także porady na temat sprzętu i informacje, które pomogą nam wybrać nasz pierwszy efekt.

Portal oferuje wiedzę nie tylko z zakresu efektów, ale także akcesoriów.
Świat efektów gitarowych jest niezwykle rozległy, dlatego łatwo można się w nim pogubić, szczególnie na początku naszej przygody z gitarą, ale jeśli zdobędziemy podstawowe informacje i dowiemy się czym powinniśmy się kierować podczas wybierania odpowiedniego efektu, wówczas nie będziemy mieć w przyszłości problemów na tej płaszczyźnie.