Serwis gitar

http://serwis-gitar.pl/

Prawdopodobnie każdy muzyk zastanawiał się nad tym co powinien zrobić, by wejść na wyższy poziom swojej muzycznej edukacji. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że częste i regularne treningi prowadzą do poprawienia umiejętności, ale sama gra to jednak nie wszystko.

To jak będziemy grać, zależy także od tego w jakim stanie znajduje się nasz instrument. Kupno gitary to tylko pierwszy krok, za którym już czeka krok drugi, w postaci odpowiedniego obchodzenia się z instrumentem.
Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć gdzie przechowywać nasz instrument. Nie powinniśmy trzymać go w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryfera czy okna, ponieważ zmiany temperatury wpływają niekorzystnie nie tylko na struny, ale także mogą powodować pękanie drewna.

Instrument powinien być także czysty. Nie chodzi tu jednak tylko o kwestię jego wyglądu, ale przede wszystkim o komfort gry. Brudne struny nie tylko stawiają opór podczas gry, ale także nie oferują tak czystego i naturalnego brzmienia jak powinny. Warto zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia i konserwacji. Sam dobór strun również jest bardzo ważny. Zazwyczaj kierujemy się brzmieniem, ale rozmiar strun ma bardzo duży wpływ także na nasz komfort gry. W dodatku warto mieć na uwadze, że zmiany z jednej grubości na drugą mogą łączyć się z koniecznością ustawiania menzury.

Nasz instrument możemy serwisować sami i prędzej czy później będziemy musieli o tym pomyśleć, dlatego powinniśmy wiedzieć, że aby gitara była w dobrej kondycji, powinniśmy ją czyścić, wiedzieć gdzie ją przechowywać, jak ją transportować oraz wiedzieć czym się kierować podczas wyboru strun. Tego oraz znacznie więcej dowiemy się z portalu serwis-gitar.