Beatit.tv – Maniacy bębnów łączcie się!

Portal beatit.tv poświęcony jest szeroko pojętej tematyce perkusyjnej.
https://www.beatit.tv/
http://en.beatit.tv/

Tworzą go czynni zawodowo perkusiści, nagrywający płyty i występujący na największych polskich scenach. Dzięki temu dobrze wiedzą, jak wygląda codzienne życie i problemy perkusistów, zarówno zawodowych, jak i grających amatorsko. Twórcy beatit.tv chcą służyć radą innym bębniarzom w problemach z zakresu szeroko pojętej tematyki perkusyjnej: od pomocy w wyborze sprzętu do grania, przez wskazówki jak poradzić sobie z popsutym sprzętem, aż po instrukcje, jak nastroić bębny, aby uzyskać upragnione brzmienie.
Beatit.tv chce dzielić się z bębniarzami wiedzą, doświadczeniem oraz patentami. Na portalu znajdziecie też najświeższe newsy ze świata perkusji.
Czekają na Was wszelkie informacje o festiwalach, koncertach, targach, warsztatach i klinikach, premierach książek, nowych modelach sprzętu perkusyjnego i wiele innych.

Dział TESTY/RECENZJE ma pomóc w wyborze blach, perkusji, werbla, stopki, statywu, naciągu, pałek, pokrowca, słuchawek, itp. Testowane są dla Was produkty takich firm, jak: Zildjian, Sabian, Meinl, Paiste, Tama, Pearl, DW, PDP, Sonor, Ludwig, Gretsch, Yamaha, Sakae, Mapex, Premier, Dixon, Remo, Evans, Aquarian, Code, WS, Roland, Korg, Alesis i wiele, wiele innych.

W ŚLEPYCH TESTACH. Beatit.tv porównuje sprzęty różnych producentów, co może również ułatwić zakup najodpowiedniejszego produktu.
Redakcja portalu spotyka się i przeprowadza wywiady ze znanymi perkusistami, perkusjonalistami, producentami muzycznymi, realizatorami dźwięku i producentami sprzętu.

To właśnie w dziale WYWIADY można zapoznać się ze zdaniem wybitnych fachowców na temat różnych zagadnień perkusyjnych, np.: dobór instrumentów, sprzętu i akcesoriów, ćwiczenie, rozgrzewka, prowadzenie klinik i warsztatów, nagrywanie, miksowanie, koncertowanie. Usłyszymy także liczne anegdoty ze świata przemysłu bębniarskiego.

W dziale NA ŻYWO można zobaczyć w akcji doskonałych perkusistów, zarówno tych już uznanych, jak i tych mniej znanych, acz obiecujących. Kamery są skierowane bezpośrednio na nich podczas występu, dzięki czemu widzowie mają okazję przyjrzeć się dokładnie, jak grają najlepsi. Portalowi beatit.tv zaufały i wpuściły na swoje występy i koncerty takie gwiazdy jak: Gergo Borlai, Dariusz „Daray” Brzozowski, Maciek Gołyźniak, Benny Greb, Gavin Harrison, Pat Mastelotto, Gerald Heyward, Mike Johnston, Thomas Lang, Rick Latham, Kerim „Krimh” Lechner, Tomek Łosowski, Mike Mangini, Adam Marszałkowski, Gary Novak, Radek Owczarz, Jerzy Piotrowski, Beata Polak, Mark Richardson, James Stewart, Jason Sutter, Piotr Szkudelski, Jose Torres, Tomek Torres, Shelton Woolright i wielu innych. Portal posiada również swój SKLEP, gdzie oprócz koszulek z logo beatit.tv, znajduje się biblioteka plików audio-wideo z lekcjami gry na perkusji, obejmującymi różne poziomy zaawansowania.