INSTRUMENT DLA CAŁEJ RODZINY

Instrumenty muzyczne zwykle kojarzą się nam ze skomplikowanymi i drogimi konstrukcjami, które używane są przez koncertujących wirtuozów, jednak wśród instrumentów znajdziemy także takie, które są bardzo łatwe w obsłudze, a nawet takie, z których obsługą poradzi sobie nawet dziecko, przez co doskonale sprawdzają się jako kształcąca zabawka. Doskonałym przykładem takiego instrumentu są Bumbumrurki, które powstały właśnie z myślą o dzieciach. Mówi się, że geniusz tkwi w prostocie, a przyglądając się rurkom można dokładnie zrozumieć znaczenie tego powiedzenia. Nie ma tam żadnych ruchomych elementów które mogą ulec uszkodzeniu, instrumentu nie trzeba pielęgnować w żaden specjalny sposób, nie trzeba go stroić, a aby na nim grać nie jest konieczne żadne szkolenie muzyczne. Ze względu na swoją lekką i wytrzymałą konstrukcję nie musimy przechowywać instrumentu w żadnym konkretnym miejscu z dala od dziecka – wręcz przeciwnie! Bumbumrurki to doskonały instrument nie tylko dla dziecka, ale i dla całej rodziny. Co czyni go tak wyjątkowym?

INTEGRACJA I ZABAWA

Dzieci są ciekawe otaczającego je świata i właśnie dlatego tak bardzo lubią zabawki. Zabawki są dla nich elementem pobudzającym wyobraźnię, która jak wiadomo, jest u dziecka bardzo wybujała. Dzieci same tworzą zabawy i często najbardziej lubią bawić się w grupie innych dzieci lub razem z rodzicami. Bumbumrurki są instrumentem podzielonym na zestawy, które różnią się od siebie ilością elementów, w zależności od tego jaki zestaw wybierzemy. Już najmniejszy zestaw ma na tyle dużo rurek aby mogło na nim grać kilkoro dzieci, co integruje je ze sobą. W jaki sposób gra się na tym instrumencie? Nic prostszego! Wystarczy chwycić rurkę i stuknąć nią o twardą powierzchnię, na przykład o podłogę lub kolano. Wówczas wydobędzie się dźwięk o konkretnej wysokości. Każda rurka posiada inną wysokość dźwięki i każda jest również innego koloru, więc można łatwo zapamiętać które kolory oznaczają niski dźwięk, a które wysoki. W ten sposób dzieci mogą grać w grupie, czekając na swoją kolej i wspólnie grając znany im utwór. Na stronie internetowej producenta możemy znaleźć różne podręczniki w których opisane są znane utwory w przełożeniu na Bumbumrurki, więc nie musimy uczyć się ich polegając jedynie na zmyśle słuchu. Nie zawsze jest jednak możliwość grania w grupie. Czy wówczas jedno dziecko nie będzie miało problemu z szybkim chwytaniem rurek, stukaniem nimi, odkładaniem aby od razu chwycić kolejny element? O tym producent również pomyślał i stworzył specjalne pałeczki do grania na rurkach. Wystarczy ułożyć Bumbumrurki jedną obok drugiej i zamiast stukać nimi o twarde podłoże, uderzać o nie pałeczkami. W ten sposób możemy zbudować duże cymbałki o przyjemnym, ciepłym dźwięki.

ASPEKT EDUKACYJNY

Ze względu na swoja konstrukcję obejmująca wiele elementów, Bumbumrurki nie są wybierane jedynie przez rodziców chcących zapewnić swoim dzieciom kreatywną zabawę, ale coraz częściej polecane są także w placówkach oświatowych. Bumbumrurki w przedszkolu to co prawda nadal nowość, jednak zarówno nauczyciele jak i dzieci którzy mieli styczność z tym instrumentem zauważyli jego potencjał. Jest wiele sposobów na to aby okiełznać grupę pełnych energii dzieci, a najlepszym z nich jest dać im zajęcie, które będzie dla nich ciekawe. To właśnie dlatego takie placówki coraz częściej kupują zestaw przedszkolny mały lub duży, w zależności od tego jak duża jest grupa dzieci. Jeśli w przedszkolu dzieci jest bardzo dużo, najlepszym wyborem będzie zestaw klasowy, który posiada najwięcej elementów. Poza samymi rurkami znajdziemy w nim między innymi oktawatory, które po założeniu na rurkę sprawiają, że jej dźwięk jest rozszerzony o 2,5 oktawy.

http://www.bumbumrurki.pl/zestaw-przedszkolny-duzy/