Czy muzyka disco polo jest wyśmiewana?

Muzyka od zawsze była niezwykle ważnym aspektem życia codziennego, a role które pełniła były przeróżne. Wszyscy znamy muzykę, jako środek dzięki któremu dobrze się bawimy i odprężamy, ale używana była ona także podczas czynności, które z odpoczynkiem nie mają wiele wspólnego.

Mowa tu o bitwach, podczas których śpiewane były pieśni mające za zadanie zagrzewanie do boju. Muzyka była i jest używana podczas marszów wojska, bo dzięki niej łatwiej można utrzymać rytm.
Pomimo wielu zastosowań, słuchanie muzyki jest doskonałym sposobem na to by odpocząć, zapomnieć o troskach i dobrze się bawić.

Dzięki podziałowi gatunkowemu, każdy miłośnik muzyki znajdzie odpowiednią dla niego. Wiele osób gustuje w wielu gatunkach, nawet jeśli diametralnie różnią się one między sobą, ale chyba każdy z nas ma taki gatunek, który pasuje mu najbardziej.

Gatunki muzyczne powstają na całym świecie i nawiązują często do regionu w którym powstały. Przykładem może być country, które nam wszystkim kojarzy się z Ameryką i bardzo często opisuje sposób życia zwykłego Amerykanina. Niektóre gatunki powstały poprzez zmianę już istniejących, dzięki czemu można uzyskać znane brzmienie, które nawiązuje do regionu, który postanowił zmienić istniejący gatunek muzyczny.

Dobrym przykładem jest disco polo, które jest nazywane polskim disco. Muzyka ta ma za zadanie cieszyć, być łatwa, lekka i przyjemna. Dzięki muzyce disco polo można prowadzić wiele imprez, wesel i biesiad. Teksty utworów w tym gatunku bardzo często opowiadają o miłości, zarówno tej szczęśliwej, jak i nieodwzajemnionej, choć częściej można usłyszeć ta pierwszą wersję.
Jeśli chodzi o granie muzyki disco polo, to instrumentarium już takie proste nie jest, ponieważ pasuje tu wiele instrumentów, również takich, o których nigdy w życiu nie słyszeliśmy.
Jednymi z najpopularniejszych są instrumenty klawiszowe, które występują w różnych postaciach. Na początek bardzo dobrym wyborem będzie keyboard, ponieważ nie musi on być drogi, posiada wiele brzmień i efektów, a dodatkowo jest łatwy w przenoszeniu, dzięki czemu w razie potrzeby możemy go użyć do grania dla większego grona słuchaczy. Bardzo dobrym keyboardem na początek jest casio lk 130. Model ten posiada aż sto różnych barw, wbudowane rytmy w ilości pięćdziesięciu, a także wbudowany metronom. Keyboard Casio lk 13 jest przeznaczony głównie dla tych, którzy nigdy nie grali na instrumentach klawiszowych i chcą się tego nauczyć. Keyboard ten posiada 61 podświetlanych klawiszy, które pomagają w nauce. Poza keyboardem bardzo dobrym instrumentem do grania disco polo może być gitara akustyczna, taka jak yamaha f310 posiadająca świerkową płytę wierzchnią oraz boki i tył wykonane z drewna meranti. Dzięki zastosowaniu tych gatunków drewna, instrument wybrzmiewa bardzo jasnym i czystym dźwiękiem.

Disco polo jest bardzo często wyśmiewane i niedoceniane przez sporą grupę osób, ale należy pamiętać, że ten gatunek nadal cieszy się dużą popularnością. Czasy się zmieniają, przychodzą nowe trendy, a disco polo trwa nadal, niezmiennie od lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.